شما چه ماهیگیر باشید، روی کشتی های تجاری کار کنید یا روی کشتی های ساحلی، سودآوری به شدت به توانایی شما در کنترل هزینه های سوخت و تعمیر و نگهداری تجهیزتان وابسته است. بنابراین بهبود کارایی موتور، می‌تواند تفاوت قابل توجهی در هزینه‌های شما ایجاد کند. استفاده از روغن بی‌کیفیت می‌تواند باعث افت عملکرد موتور و آسیب جدی به تجهیزات شما شده و هزینه‌های زیادی را به شما تحمیل کند. برای اجرای یک عملیات دریایی موفق، شما نیاز دارید هزینه‌ها را کنترل کنید. 15W-40 CI-4 PLUS TNZ توانایی موتور شما در مقابله با فرسایش مکانیکی را بهبود می‌بخشد. همچنین این محصول اصطکاک بین قطعات متحرک موتور را کاهش داده که به صرفه‌جویی بیشتر سوخت و کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری منجر شده و به همین میزان انتشار گازهای آلاینده را کاهش می دهد.

کنترل تشکیل رسوب:
تشکیل رسوبات پیستون می‌تواند موجب سایش در سیلندر و چسبندگی رینگ شود که باعث کاهش طول عمر موتور و افزایش میزان مصرف سوخت می‌شود. روغن 15W-40 CI-4 PLUS TNZ حاوی افزودنی‌هایی است که تشکیل این رسوبات را متوقف می‌کند.

کنترل سایش:
یکی از عوامل مهم افزایش میزان مصرف سوخت و کاهش عمر قطعات، وقوع سایش است. از کارکردهای اولیه و مهم یک روغن جدا نگهداشتن سطوح فلزی متحرک در تماس با هم می‌باشد که عدم انجام اینکار می‌تواند منجر به سایش شود. در فرمولاسیون روغن 15W-40 CI-4 PLUS TNZ از افزودنی‌های ضد سایش موثر استفاده شده است که به لایه‌های محافظ تبدیل شده و سطوح فلزی را از هم جدا نگه می‌دارد که از سایش در سیستم جلوگیری می‌کند.

کنترل اسید:
سوخت‌های مورد استفاده در کشتی‌ها از نوع سوخت سنگین می‌باشد. گازهای حاصل از احتراق این سوخت‌ها می‌توانند به داخل محفظه روغن نفوذ کند. این گازها می‌توانند منجر به تشکیل ترکیبات اسیدی در روغن شوند. روغن اسیدی می‌تواند باعث خوردگی قطعات موتور شده و عمر آنها را کاهش دهد. روغن 15W-40 CI-4 PLUS TNZ حاوی افزودنی‌هایی با خاصیت بالای خنثی کننده‌گی اسید می‌باشد که اسیدهای تولید شده را بطور موثری خنثی کرده و از موتور شما در برابر خوردگی محافظت می‌کند.